Hoppa till sidans innehåll

Tävlings kalender 2009


Dessa tävlingar har vi tänkt åka till men det kan bli ändringar så håll koll här och hör med din tränare

För att få åka på tävling så måste du träna regelbundet. Det är tränarna som av gör vilka som ska åka.

 

 

Datum

 

Tävling

 

Plats

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 18 Jan

    Daloc cup  

Töreboda 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

24-25 Jan 

 

Nuss yngre 

 

Jönköping 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 25 Jan

 

 Västra Masters DM

 

Dalsjöfors 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 7 Feb

 

 UGP 1

 

 Motala

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 14 Feb

 

Skånes Masters DM 

 

Lund 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 14 Feb

 

 US cupen

 

Uddevalla 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 7-8 Mars

 

 Danska Masters

 

 Ringsted

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 8 Mars

 

Arkivator cup 

 

Falköping 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

8 Mars   Skomakaredoppet   Kumla

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 20-22 Mars

 

Svenska Masters SM 

 

 Söderhamn

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 21-22 Mars    UGP 2   Borås 

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

18-19 April   Toyota Cup   Kungsbacka

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 1 - 3 Maj  

 Ullbergs Trofén

 

 Göteborg

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

8-9 maj

 

Rosenlundsbadet sprint

 

Jönköping

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 16 - 17 Maj  

 Vår-simiaden/Fallet race

 

 Trollhättan

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

17 Maj

 

Danska Masters 50m

 

Ishøj

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

13 - 14 Juni

 

Lane 4 Cup

 

Mariestad

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

13 - 14 Juni

 

Västras JDM

 

Göteborg

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

26 - 28 Juni

 

UGP 3 / Bockstensloppet

 

Varberg

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

10-12 Juli

 

Öppet vatten

 

Vansbro

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

10-12 Juli   NUSS Yngre & Äldre   Norrköping

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

25 Juli

 

Ferlindoppet

 

Filipstad

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

1 Augusti

 

Götakanal simmet

 

Sjötorp

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

14 - 16 Augusti

 

Göteborgs simfestival master

 

Göteborg

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

16 Augusti   Lögarängs openwater   Västerås

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

6 September

 

Älgadoppet

 

Vänersborg

Inbjudan

startlista

PM

Resultat

 

10-11

Oktober

 

UGP 4

 

 

Karlskoga

Inbjudan

Startlista

PM

Resultat

24-25

Oktober

 

Västerbybadet Race

 

Götene

Inbjudan

Startlista

PM

Resultat

14-15

November

 

SUM-SIM

 

Göteborg

Inbjudan

Startlista

PM

Resultat

8

November

 

Dina cup

Ållebergsdoppet

 

Falköping

Inbjudan

Startlista

PM

Resultat

29-12   Knatteracet   Alingsås Inbjudan Startlista PM Resultat
5-6/12   Höstsimmiaden   Kungälv Inbjudan Startlista PM Resultat
12-13/12   Barracudarace   Göteborg Inbjudan Startlista PM Resultat
                 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:38

Postadress:
Mariestads SS - Simidrott
c/o Åsa Blom, Stenkrossvägen 6
54238 Mariestad

Besöksadress:
Badhuset
54201 Mariestad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kansli@mariestadss.s...

Se all info