Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lane 4 Cup 2018    Utskriftsdatum  17 juni 2018   
  Tävlingsort  Mariestad    Utskriftstid  19:47   
  Arrangör  Mariestads Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Fl 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Daloc 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap            29.00   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap            29.38   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            29.54   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening            29.78   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            29.83   
Stella Donning  2002  Ålands Simförening            30.30   
Ellen Woivalin  2001  Ålands Simförening            30.64   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            30.91   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            31.31   
10  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            31.94   
11  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            32.45   
12  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.79   
13  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            33.05   
14  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.31   
15  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            33.88   
16  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            33.90   
17  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.96   
18  Ellen Melin  2002  Ålands Simförening            36.29   
19  Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            47.17   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians            DNS   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Po 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Metsä 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap            26.14   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            26.16   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            27.20   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            27.35   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.85   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            28.00   
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            28.13   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            28.14   
Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.41   
10  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            28.57   
11  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.69   
12  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            30.15   
13  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            30.34   
14  John Boxe  2002  Simklubben Götene            32.15   
15  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            32.46   
16  Lukas Hansson Krook  2002  Simklubben Alingsås            33.42   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 12-13 år, Finaler 
Sponsor: Gunnar Dafgård AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            38.06   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            39.86   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            41.16   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            41.64   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            42.14   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.38   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            42.40   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            42.58   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            43.17   
10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            43.21   
11  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.25   
12  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            43.30   
13  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            43.38   
14  Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            43.45   
15  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            43.92   
16  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            44.03   
17  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            44.21   
18  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            44.23   
19  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            44.66   
20  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.93   
21  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            45.25   
22  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            45.35   
23  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.38   
24  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians            45.53   
25  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            45.99   
26  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            46.09   
27  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.26   
28  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.09   
29  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            47.19   
30  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            47.23   
31  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.37   
32  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            47.49   
33  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            47.55   
34  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            47.97   
35  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.04   
36  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.08   
37  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            48.18   
38  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.28   
39  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.43   
40  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            48.45   
41  Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            48.50   
42  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            48.65   
43  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.68   
44  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.79   
45  Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening            48.85   
46  Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            48.87   
47  Viktoria Andersson  2005  Töreboda Simförening            49.03   
48  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            49.18   
49  Céline Flöjt  2005  Ålands Simförening            49.20   
50  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.50   
51  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.54   
52  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            49.61   
52  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            49.61   
54  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.88   
55  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            49.89   
56  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            50.01   
57  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.19   
58  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.22   
59  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            50.23   
60  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.29   
61  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            50.33   
62  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            50.43   
63  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.46   
64  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Skövde Simsällskap            50.78   
65  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.85   
66  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            50.86   
67  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.05   
68  Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            51.22   
69  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.51   
70  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.88   
71  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.97   
72  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            52.04   
73  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            52.48   
74  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            52.69   
75  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            52.94   
76  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            53.02   
77  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg            53.67   
78  Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening            53.79   
79  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening            54.16   
80  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            56.07   
81  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.39   
82  Lisa Liljeson  2006  Örebro Simallians            57.22   
83  Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            58.42   
84  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.68   
85  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            59.19   
86  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians            1:00.37   
87  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            1:01.12   
88  Olivia Hill  2006  Örebro Simallians            1:02.46   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            DNS   
Isabelle Eievik  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Po 12-13 år, Finaler 
Sponsor: DS Smith 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.52   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            40.45   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            40.61   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            40.67   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.02   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            41.71   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            41.84   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.20   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap            42.97   
10  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            43.61   
11  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.71   
12  Jasper Schimmel  2006  Skövde Simsällskap            44.03   
13  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.48   
14  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            44.86   
15  Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap            45.51   
16  Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.14   
17  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.43   
18  Elias Hejmar  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            46.59   
19  August Jansson  2005  Örebro Simallians            47.09   
20  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            47.21   
21  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            48.26   
22  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.73   
23  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.47   
24  William Lindh  2005  Örebro Simallians            50.01   
25  Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            50.30   
26  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            50.69   
27  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            51.47   
28  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            53.27   
29  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            53.49   
30  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.14   
31  Hugo Andersson  2006  Simklubben Götene            54.18   
32  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            54.82   
33  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            55.26   
34  Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            55.68   
35  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.82   
36  Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.66   
37  Otto Karlsson  2006  Simklubben Götene            58.54   
38  Alex Sahib  2005  Örebro Simallians            59.86   
39  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            1:04.45   
40  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:07.71   
41  Hugo Mirén  2006  Ålands Simförening            1:12.36   
Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            DNS   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Fl 11år o y, Finaler 
Sponsor: Vänerenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            39.21   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            39.36   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.69   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            42.68   
Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            42.73   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.93   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            43.00   
Emilia Höglund  2007  Falköpings Simsällskap            43.21   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            43.62   
10  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap            47.40   
11  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            47.79   
12  Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            48.00   
13  Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            48.03   
14  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            48.13   
15  Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            48.53   
16  Anna Johansson  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            51.41   
17  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.47   
18  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.54   
19  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            53.25   
20  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.47   
21  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            54.60   
22  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            54.63   
23  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.98   
24  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            55.22   
25  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            55.34   
26  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            55.64   
27  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.31   
28  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:04.79   
29  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            1:05.56   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            DNS   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            DSQ   
Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Po 11år o y, Finaler 
Sponsor: Swedbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            39.65   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.71   
Leo Partanen  2007  Skövde Simsällskap            45.34   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.35   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            45.42   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            48.42   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            50.61   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            52.00   
Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            52.09   
10  Björn Johansson  2009  Lidköpings Gymnastik o SS            53.54   
11  Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.86   
12  Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            55.53   
13  Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            55.93   
14  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.96   
15  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.12   
16  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            59.49   
Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Fl 14-15år, Finaler 
Sponsor: Lane 4 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    1:05.27        2:13.69   
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    1:07.42        2:17.41   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:09.02        2:17.76   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    1:09.55        2:23.10   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    1:10.60        2:25.72   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:10.26        2:26.91   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:10.25        2:27.16   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    1:09.58        2:27.59   
Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap    1:10.90        2:28.49   
10  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    1:13.15        2:29.69   
11  Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    1:13.50        2:34.13   
12  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:14.39        2:34.78   
13  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    1:14.41        2:35.38   
14  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    1:15.21        2:36.22   
15  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.87        2:36.34   
16  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    1:14.89        2:39.63   
17  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    1:17.47        2:40.06   
18  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.26        2:41.49   
19  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    1:20.43        2:41.92   
20  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:19.55        2:42.93   
21  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.90        2:43.13   
22  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.97        2:43.54   
23  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.66        2:44.26   
24  Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap    1:17.61        2:44.84   
25  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås    1:19.64        2:45.47   
26  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:19.57        2:45.83   
27  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    1:18.05        2:46.54   
28  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.82        2:50.37   
29  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    1:20.14        2:50.47   
30  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    1:21.45        2:50.58   
31  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap    1:20.95        2:50.96   
32  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.71        2:52.04   
33  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.16        2:53.43   
34  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    1:23.61        2:54.26   
35  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    1:23.07        2:54.97   
36  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.73        2:55.20   
37  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    1:22.51        2:55.83   
38  Louise Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:23.74        2:56.53   
39  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap    1:24.81        3:01.87   
40  Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap    1:26.50        3:03.93   
41  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.78        3:05.12   
42  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    1:55.10        4:10.17   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Po 14-15år, Finaler 
Sponsor: Bloms familjejuridik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    1:02.55        2:08.13   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    1:02.89        2:09.52   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    1:09.44        2:22.28   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:10.16        2:22.32   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:12.78        2:28.46   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    1:11.96        2:30.04   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    1:12.99        2:31.65   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.81        2:34.18   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.88        2:35.62   
10  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:14.39        2:35.98   
10  Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.62        2:35.98   
12  Roques Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    1:14.29        2:38.45   
13  Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    1:14.45        2:38.76   
14  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    1:17.06        2:40.25   
15  Mårten Emilsson  2004  Nora Simsällskap    1:20.53        2:46.51   
16  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    1:22.19        2:46.92   
17  Albin Alami  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.00        2:54.15   
18  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap    1:27.75        3:05.39   
19  Robin Lundahl  2004  Åmåls Simsällskap    1:27.49        3:06.35   
20  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    1:23.27        3:06.36   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Victor Ståhlberg  2004  Mariestads Simsällskap            DNS   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Fl 16år o ä, Finaler 
Sponsor: ICA Oxen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:07.04  2:17.31  3:29.10    4:38.90   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap    1:07.28  2:19.16  3:33.57    4:46.96   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    1:10.43  2:27.00  3:43.59    4:58.03   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    1:14.20  2:35.95  3:57.48    5:18.42   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:16.03  2:37.85  4:00.64    5:21.01   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:15.22  2:37.65  4:00.96    5:21.91   
Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.50  2:40.80  4:10.33    5:39.33   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    1:18.18  2:45.99  4:17.16    5:42.49   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:19.94  2:47.94  4:14.87    5:42.77   
10  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.00  2:57.99  4:30.73    6:02.75   
11  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    1:32.42  3:20.71  5:09.81    6:53.41   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Po 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Alig Ventilation 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    1:10.12  2:29.22  3:49.26    5:03.91   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    1:10.13  2:31.47  3:54.67    5:12.66   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    1:13.80  2:37.02  4:02.76    5:25.24   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    1:15.41  2:40.34  4:03.24    5:32.55   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DNF   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 11år o y, Finaler 
Sponsor: Svantes bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            1:25.83   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            1:29.60   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            1:31.57   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            1:33.18   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            1:33.77   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.40   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:36.65   
Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            1:37.89   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:39.47   
10  Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            1:39.48   
11  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            1:39.49   
12  Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            1:40.84   
13  Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            1:41.20   
14  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            1:42.05   
15  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            1:42.59   
16  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:42.77   
17  Anna Johansson  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            1:42.94   
18  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            1:43.83   
19  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap            1:44.20   
20  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            1:44.32   
21  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            1:44.86   
22  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            1:44.99   
23  Telin Jonsson  2007  Lindesbergs Simsällskap            1:46.12   
24  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            1:46.87   
25  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:51.12   
26  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            1:51.22   
27  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            1:52.14   
28  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            1:52.73   
29  Selma Fantenberg  2008  Billingens Simklubb            1:53.09   
30  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:54.04   
31  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:56.27   
32  Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            1:56.50   
33  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            1:56.90   
34  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:58.61   
35  Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            1:58.64   
36  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:59.55   
37  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            2:01.17   
38  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            2:02.34   
39  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            2:05.10   
40  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            2:06.88   
41  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            2:07.46   
42  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            2:07.68   
43  Hanna Haggård  2007  Mariestads Simsällskap            2:12.94   
44  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            2:13.12   
45  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            2:13.80   
46  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            2:15.30   
47  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            2:27.48   
48  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            2:28.71   
49  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            2:31.72   
Allie Lobrant  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            DNS   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            DNS   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            DSQ   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Olivia Ljungström  2008  Simklubben Alingsås            DSQ   
Siyana Velkova  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Po 11år o y, Finaler 
Sponsor: Reklambolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            1:29.28   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.43   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            1:36.24   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:37.62   
Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            1:37.88   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:39.64   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            1:40.01   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            1:40.31   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            1:43.32   
10  Leo Partanen  2007  Skövde Simsällskap            1:43.39   
11  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:44.41   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:44.71   
13  Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            1:46.24   
14  Björn Johansson  2009  Lidköpings Gymnastik o SS            1:48.28   
15  Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:50.88   
16  Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            1:54.54   
17  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            1:57.60   
18  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:59.55   
19  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:03.76   
20  Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            2:07.64   
21  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            2:24.59   
22  Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            2:36.13   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            DNF   
Dylan Zahir  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            DSQ   
Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Fl 12-13år, Finaler 
Sponsor: Svetsbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:11.73        2:25.20   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:12.40        2:28.13   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    1:12.39        2:29.83   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    1:13.48        2:30.16   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    1:14.72        2:32.00   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:14.83        2:32.33   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    1:13.93        2:33.92   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    1:16.41        2:34.76   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    1:15.79        2:34.79   
10  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:15.64        2:34.93   
11  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    1:15.16        2:35.24   
12  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    1:17.12        2:35.34   
13  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:15.31        2:36.04   
14  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    1:16.40        2:36.20   
15  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:16.64        2:36.51   
16  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.63        2:39.35   
17  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    1:17.48        2:40.59   
18  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    1:19.54        2:41.62   
19  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.72        2:42.02   
20  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:20.01        2:42.74   
21  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    1:18.61        2:43.10   
22  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.88        2:44.31   
23  Alma Wallin  2005  Skövde Simsällskap    1:22.50        2:44.57   
24  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    1:19.74        2:45.46   
25  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    1:22.05        2:47.09   
26  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.29        2:48.69   
27  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    1:21.70        2:48.74   
28  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    1:21.03        2:49.99   
29  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    1:21.51        2:50.42   
30  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.57        2:50.63   
31  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    1:22.28        2:51.89   
32  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.33        2:52.30   
33  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    1:24.41        2:52.77   
34  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.79        2:53.06   
35  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.20        2:53.28   
36  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    1:26.21        2:53.39   
37  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.21        2:54.33   
38  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:26.41        2:54.51   
39  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    1:24.22        2:54.68   
40  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    1:28.95        2:55.38   
41  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.75        2:55.98   
42  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap    1:23.36        2:56.54   
43  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.14        2:58.20   
44  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    1:26.31        2:59.06   
45  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.18        2:59.67   
46  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap    1:27.27        3:02.32   
47  Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening    1:27.10        3:02.62   
48  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:26.59        3:02.71   
49  Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    1:27.64        3:02.76   
50  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    1:26.63        3:02.88   
51  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Skövde Simsällskap    1:31.79        3:03.07   
52  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.92        3:03.96   
53  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:27.15        3:03.97   
54  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap    1:30.59        3:04.08   
55  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:30.03        3:04.24   
56  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:28.93        3:05.50   
57  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    1:29.57        3:06.64   
58  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:32.31        3:07.41   
59  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:31.77        3:08.26   
60  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.10        3:08.30   
61  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:30.91        3:09.71   
62  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening    1:30.76        3:10.75   
63  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:32.62        3:12.27   
64  Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening    1:37.33        3:13.26   
65  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:32.73        3:14.03   
66  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap    1:30.87        3:15.41   
67  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    1:35.33        3:15.49   
68  Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:32.76        3:15.86   
68  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    1:34.65        3:15.86   
70  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.29        3:17.21   
71  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    1:37.53        3:22.52   
72  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:34.31        3:22.78   
73  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg    1:41.47        3:24.71   
74  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    1:38.83        3:25.03   
75  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg    1:41.27        3:25.82   
76  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:37.24        3:28.40   
77  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:40.79        3:29.38   
78  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:41.84        3:32.34   
79  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap    1:42.17        3:44.13   
80  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:50.72        3:45.12   
81  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:55.30        3:59.66   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            DNS   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Po 12-13år, Finaler 
Sponsor: Länsförsäkringar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:07.57        2:19.98   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:11.88        2:28.13   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.55        2:32.75   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.31        2:34.93   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:14.81        2:36.64   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    1:17.06        2:36.71   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.09        2:36.71   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    1:17.06        2:38.54   
Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap    1:18.19        2:41.93   
10  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    1:20.76        2:44.31   
11  Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:20.92        2:49.02   
12  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.87        2:51.31   
13  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    1:23.03        2:53.46   
14  Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap    1:24.06        2:53.92   
15  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:23.08        2:55.50   
16  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    1:22.57        2:57.46   
17  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:26.16        2:59.69   
18  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    1:25.45        2:59.74   
19  Måns Manelius  2006  Ålands Simförening    1:30.98        3:02.04   
20  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    1:29.14        3:02.09   
21  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:32.50        3:04.38   
22  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:28.34        3:04.96   
23  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:30.09        3:09.40   
24  Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.14        3:10.21   
25  William Lindh  2005  Örebro Simallians    1:28.71        3:11.15   
26  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:30.74        3:11.76   
27  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene    1:34.17        3:16.59   
28  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap    1:40.24        3:21.92   
29  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap    1:40.59        3:25.56   
30  Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    1:42.71        3:30.57   
31  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:40.30        3:38.68   
32  Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:49.28        3:41.34   
33  Hugo Mirén  2006  Ålands Simförening    1:49.80        3:59.03   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            DNS   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Fl 14-15år, Finaler 
Sponsor: Calida fönster och dörrar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            1:08.12   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            1:08.28   
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            1:08.84   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            1:13.20   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            1:14.71   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            1:18.14   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:18.89   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            1:19.11   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            1:20.14   
10  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            1:22.39   
11  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            1:25.31   
12  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            1:27.29   
13  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians            1:29.12   
14  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            1:30.41   
15  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            1:30.64   
16  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.70   
17  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            1:31.45   
18  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.15   
19  Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening            1:35.64   
20  Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap            1:38.30   
21  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:40.72   
22  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            1:46.68   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            DNS   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            DSQ   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Po 14-15år, Finaler 
Sponsor: Daloc 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            1:04.17   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            1:08.66   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:16.84   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:20.33   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:23.94   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap            1:24.27   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:25.65   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            1:28.40   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:28.47   
10  Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap            1:29.71   
11  Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:31.14   
12  Albin Alami  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.88   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Fl 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Metsä 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap            1:09.58   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            1:13.18   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            1:13.68   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:17.78   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening            1:18.70   
Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:19.41   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:19.47   
Stella Donning  2002  Ålands Simförening            1:20.73   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:21.14   
10  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            1:21.42   
11  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:23.27   
12  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:25.06   
13  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians            1:26.69   
14  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:29.45   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            DSQ   
Madeleine Lindahl  2001  Skara Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Po 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Gunnar Dafgård 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:07.45   
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:09.63   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:10.70   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            1:19.20   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            1:20.09   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            1:23.38   
Lukas Hansson Krook  2002  Simklubben Alingsås            1:28.41   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            1:30.81   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Fl 14-15år, Finaler 
Sponsor: DS Smith 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            28.15   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            29.15   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            29.27   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            30.16   
Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            30.49   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            30.67   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            30.97   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            31.12   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            31.61   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            31.63   
11  Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap            31.66   
12  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.80   
13  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            31.82   
14  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            31.95   
15  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.26   
16  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            32.44   
17  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            32.50   
18  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.56   
19  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            32.61   
20  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            32.80   
21  Astrid Gunnarsson  2003  Nora Simsällskap            33.00   
22  Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap            33.03   
23  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            33.12   
24  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians            33.18   
25  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            33.30   
26  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            33.42   
27  Moa Umeland  2004  Grums Simsällskap            33.61   
28  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            33.77   
29  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            33.90   
30  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            33.99   
31  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.84   
32  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            34.87   
32  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            34.87   
34  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.91   
35  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            34.96   
36  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            35.01   
37  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            35.07   
38  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.11   
38  Louise Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            35.11   
40  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.20   
41  Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening            35.21   
42  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.29   
42  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            35.29   
44  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.49   
45  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.52   
46  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.80   
47  Ebba Carlsson  2004  Nora Simsällskap            36.81   
48  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            36.89   
49  Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            37.66   
50  Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap            37.68   
51  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            37.85   
52  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            41.48   
53  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            48.18   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Vänerenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            28.21   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            28.43   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            29.76   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap            29.95   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.09   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            30.36   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            30.45   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap            30.84   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            30.99   
10  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            31.11   
11  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.16   
12  Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            31.55   
13  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            31.59   
14  Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.71   
15  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            31.85   
16  Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            31.88   
17  Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            32.89   
18  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            33.98   
19  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            34.41   
20  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            34.53   
21  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb            35.11   
22  Robin Lundahl  2004  Åmåls Simsällskap            36.74   
23  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap            38.57   
24  Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            42.73   
Albin Alami  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Fl 11år o y, Finaler 
Sponsor: Swedbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            32.10   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            33.88   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            35.71   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            36.06   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.14   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.61   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            36.75   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            37.58   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            37.65   
10  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            37.75   
11  Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            37.84   
12  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            38.62   
13  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            38.88   
14  Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            39.41   
15  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.61   
16  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.91   
17  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap            40.02   
18  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            40.19   
19  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            40.52   
20  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.11   
21  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            41.12   
22  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            41.28   
22  Telin Jonsson  2007  Lindesbergs Simsällskap            41.28   
24  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            41.45   
25  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            41.75   
26  Nella Dohrner  2008  Kungälvs Simsällskap            41.83   
27  Emilia Hodell  2007  Lindesbergs Simsällskap            42.24   
28  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            42.51   
29  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            43.46   
30  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.56   
31  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            43.66   
32  Emilia Höglund  2007  Falköpings Simsällskap            43.72   
33  Selma Fantenberg  2008  Billingens Simklubb            43.91   
34  Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            44.22   
35  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            45.03   
36  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.41   
37  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            45.44   
38  Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            46.04   
39  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            46.07   
40  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.10   
41  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.14   
42  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            46.48   
43  Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians            46.56   
44  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            47.57   
45  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            47.74   
46  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            47.87   
47  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            48.53   
48  Hanna Haggård  2007  Mariestads Simsällskap            48.54   
49  Siyana Velkova  2007  Simklubben Elfsborg            49.13   
50  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            49.59   
51  Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            50.31   
52  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            50.92   
53  Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            51.40   
54  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            51.80   
55  Emilia Svensson  2008  Billingens Simklubb            52.40   
56  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            52.63   
57  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            53.24   
58  Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            53.39   
59  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            54.49   
60  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            55.47   
60  Stella Blomberg  2009  Skara Simsällskap            55.47   
62  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            55.82   
63  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            56.44   
64  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            56.55   
65  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            56.95   
66  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            57.21   
67  Olivia Ljungström  2008  Simklubben Alingsås            57.84   
68  Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            59.89   
69  Molly Johansson  2009  Skara Simsällskap            1:01.47   
70  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:04.26   
71  Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            1:08.11   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            DNS   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            DNS   
Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Po 11år o y, Finaler 
Sponsor: Lane 4 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            33.31   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            33.69   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.49   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            36.93   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.14   
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            37.47   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            38.36   
Leo Partanen  2007  Skövde Simsällskap            38.39   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            38.58   
10  Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            38.76   
11  William Bogensberger  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            38.77   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.93   
13  Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            39.30   
14  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.50   
15  Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            40.56   
16  Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            41.03   
17  Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.43   
18  Max Schimmel  2009  Skövde Simsällskap            41.82   
19  Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            41.95   
20  Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            42.00   
21  Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            43.58   
22  Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            44.02   
23  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.09   
24  Oscar Blom  2008  Mariestads Simsällskap            45.17   
25  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            46.05   
26  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            47.22   
27  Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            47.56   
28  Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            49.95   
29  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.13   
30  Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.27   
31  Joel Carlsson  2007  Simklubben Götene            1:01.52   
32  Anton Martinsson  2010  Karlsborgs Simklubb            1:12.30   
33  Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            1:12.69   
Dylan Zahir  2007  Örebro Simallians            DNS   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 12-13år, Finaler 
Sponsor: Bloms familjejuridik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            1:27.03   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            1:27.14   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            1:28.61   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            1:28.76   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            1:29.14   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            1:30.52   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            1:31.88   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            1:33.30   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:33.48   
10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            1:33.70   
11  Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            1:33.93   
12  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.51   
13  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:34.97   
14  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.57   
15  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:35.63   
15  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            1:35.63   
17  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            1:35.66   
18  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            1:37.94   
19  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:38.17   
20  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:38.24   
21  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:39.74   
22  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians            1:40.42   
23  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            1:41.47   
24  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            1:41.54   
25  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:41.89   
26  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:43.36   
27  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:43.41   
28  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            1:43.56   
29  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:43.83   
30  Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening            1:44.35   
31  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:44.59   
32  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            1:44.89   
33  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:44.95   
34  Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            1:45.08   
35  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            1:45.09   
36  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            1:45.52   
37  Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            1:45.65   
38  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            1:45.70   
39  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            1:45.95   
40  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            1:46.30   
41  Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:46.59   
42  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            1:46.99   
43  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.69   
44  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.92   
45  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.31   
46  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.21   
47  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.32   
48  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            1:49.42   
49  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            1:49.44   
50  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            1:49.49   
51  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.57   
52  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:49.76   
53  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:49.96   
54  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:50.19   
55  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:51.02   
56  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:51.58   
57  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:52.15   
58  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            1:52.56   
59  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:52.68   
60  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Skövde Simsällskap            1:52.75   
61  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            1:54.13   
62  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:54.24   
63  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            1:54.42   
64  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            1:56.83   
65  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg            1:58.13   
66  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            1:58.43   
67  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:58.45   
68  Lisa Liljeson  2006  Örebro Simallians            1:58.96   
69  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            2:01.13   
70  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:02.17   
71  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            2:05.82   
72  Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            2:09.29   
73  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            2:13.74   
Isabelle Eievik  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Po 12-13år, Finaler 
Sponsor: ICA Oxen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:25.54   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:29.04   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            1:29.88   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            1:32.83   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:33.02   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.10   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.17   
Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap            1:34.71   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.42   
10  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap            1:36.38   
11  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            1:37.69   
12  Jasper Schimmel  2006  Skövde Simsällskap            1:38.00   
13  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            1:38.87   
14  Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:40.86   
15  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:41.65   
16  August Jansson  2005  Örebro Simallians            1:41.95   
17  Elias Hejmar  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:43.18   
18  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:44.64   
19  William Lindh  2005  Örebro Simallians            1:45.26   
20  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            1:46.49   
21  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:47.02   
22  Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            1:48.52   
22  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            1:48.52   
24  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.20   
25  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.73   
26  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            1:53.76   
27  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            1:55.31   
28  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:56.80   
29  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            1:57.50   
30  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            1:59.09   
31  Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:59.41   
32  Hugo Andersson  2006  Simklubben Götene            2:00.54   
33  Otto Karlsson  2006  Simklubben Götene            2:07.49   
34  Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:07.67   
35  Alex Sahib  2005  Örebro Simallians            2:12.28   
36  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            2:26.95   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Fl 14-15år, Finaler 
Sponsor: Wästgötabagarn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    1:17.57        2:39.99   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    1:23.68        2:53.17   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:28.60        2:59.87   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:28.07        3:00.57   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:30.09        3:07.20   
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    1:32.62        3:10.42   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    1:31.05        3:11.65   
Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:34.69        3:11.81   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.03        3:14.53   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:34.84        3:14.70   
11  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    1:36.12        3:14.89   
12  Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap    1:39.76        3:19.54   
13  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:37.12        3:19.88   
14  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    1:40.88        3:22.94   
15  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    1:37.86        3:24.05   
16  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:38.14        3:24.06   
17  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:45.17        3:34.78   
18  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    1:48.14        3:42.34   
19  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:45.77        3:42.82   
20  Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap    1:49.13        3:43.73   
21  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    1:50.02        3:45.24   
22  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås    1:50.92        3:45.88   
23  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:49.23        3:47.04   
24  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:51.72        3:49.29   
25  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    2:09.42        4:29.74   
                     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Po 14-15år, Finaler 
Sponsor: Länsförsäkringar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    1:26.61        3:01.31   
Roques Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    1:29.12        3:03.36   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:34.06        3:14.42   
Mårten Emilsson  2004  Nora Simsällskap    1:39.91        3:21.82   
Robin Lundahl  2004  Åmåls Simsällskap    1:38.85        3:23.51   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap    1:38.45        3:23.85   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:39.67        3:26.74   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    1:41.23        3:28.36   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:41.38        3:29.11   
10  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb    1:45.30        3:37.74   
11  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    1:46.52        3:43.54   
12  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap    1:52.39        3:48.87   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Fl 16år o ä, Finaler 
Sponsor: OLKA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Stella Donning  2002  Ålands Simförening    1:18.46        2:46.07   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    1:22.33        2:47.71   
Ellen Woivalin  2001  Ålands Simförening    1:23.78        2:48.14   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.81        2:53.64   
Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.78        2:54.41   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.07        3:07.61   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    1:27.60        3:08.64   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:34.25        3:13.39   
Ellen Melin  2002  Ålands Simförening    1:43.83        3:27.38   
10  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    1:34.64        3:28.07   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Po 16år o ä, Finaler 
Sponsor: Haggårdens Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.38        2:34.06   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.24        2:36.65   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    1:15.77        2:40.84   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    1:16.17        2:42.44   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    1:26.10        2:47.31   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    1:21.37        2:49.09   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    1:27.27        2:57.24   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    1:33.27        3:06.64   
Lukas Hansson Krook  2002  Simklubben Alingsås    1:31.12        3:07.69   
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 12-13år, Finaler 
Sponsor: Varsego 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            1:16.02   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            1:18.98   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            1:18.99   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            1:21.16   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            1:21.95   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            1:22.02   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            1:22.18   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            1:22.74   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            1:23.70   
10  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:23.87   
11  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            1:25.56   
12  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:25.63   
13  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:25.65   
14  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            1:25.68   
15  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:25.70   
16  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            1:26.76   
17  Alma Wallin  2005  Skövde Simsällskap            1:27.06   
18  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            1:27.47   
19  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            1:27.75   
20  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            1:28.73   
21  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            1:29.00   
22  Céline Flöjt  2005  Ålands Simförening            1:29.47   
23  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:29.52   
24  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:29.61   
25  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            1:29.93   
26  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            1:30.34   
27  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.38   
28  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.39   
28  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.39   
30  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            1:31.47   
31  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            1:31.53   
32  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:32.15   
33  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:32.27   
34  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.57   
35  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:33.35   
36  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            1:34.28   
37  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:35.08   
38  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.55   
39  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.76   
40  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.96   
41  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening            1:35.97   
41  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:35.97   
43  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            1:36.47   
44  Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening            1:37.50   
45  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            1:37.67   
46  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.69   
47  Amina Asker  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:37.90   
48  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:38.22   
49  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:38.38   
50  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:38.39   
51  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:38.45   
52  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:39.13   
53  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            1:39.54   
54  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            1:39.61   
55  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            1:39.66   
56  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Skövde Simsällskap            1:40.09   
57  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:40.19   
58  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            1:41.28   
59  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            1:41.77   
60  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            1:42.96   
61  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:43.37   
62  Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            1:43.94   
63  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:44.18   
64  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:44.22   
65  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            1:44.42   
66  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians            1:45.55   
67  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:45.96   
68  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:46.09   
69  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            1:46.12   
70  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:46.18   
71  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            1:47.37   
72  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.81   
73  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            1:49.98   
74  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:50.57   
75  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:51.05   
76  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians            1:51.07   
77  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:54.00   
78  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            1:54.26   
79  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg            1:54.53   
80  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:56.38   
81  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            1:59.31   
82  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:00.84   
83  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:06.19   
84  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            2:08.58   
Isabelle Eievik  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Po 12-13år, Finaler 
Sponsor: Järnia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:19.97   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:21.66   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            1:22.28   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:22.58   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:23.20   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            1:27.02   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:27.83   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            1:28.58   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970            1:28.62   
10  Jasper Schimmel  2006  Skövde Simsällskap            1:30.20   
11  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.59   
12  Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:31.15   
13  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            1:31.99   
14  Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.22   
15  Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.51   
16  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            1:32.93   
17  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap            1:35.00   
18  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            1:35.75   
19  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.27   
20  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.78   
21  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:38.71   
22  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            1:39.53   
23  William Lindh  2005  Örebro Simallians            1:40.62   
24  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            1:41.03   
25  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:41.49   
26  Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            1:43.72   
27  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:45.79   
28  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:47.78   
29  Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:52.38   
30  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            1:55.34   
31  Alex Sahib  2005  Örebro Simallians            2:01.28   
32  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            2:02.07   
33  Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            2:02.47   
34  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            2:13.69   
35  Otto Karlsson  2006  Simklubben Götene            2:25.09   
36  Hugo Mirén  2006  Ålands Simförening            2:28.58   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            DNS   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Bröstsim Fl 11år o y, Finaler 
Sponsor: OLCA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            1:31.66   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            1:40.22   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            1:40.38   
Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            1:40.68   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            1:44.90   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:44.92   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            1:49.35   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            1:49.49   
Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            1:50.66   
10  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            1:51.19   
11  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            1:52.27   
12  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap            1:52.32   
13  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            1:52.50   
14  Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            1:52.66   
15  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            1:54.30   
16  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            1:54.77   
17  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:56.66   
18  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            1:57.41   
19  Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            1:57.60   
20  Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            1:57.64   
21  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:58.02   
22  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:58.91   
23  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            2:00.49   
24  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            2:01.01   
25  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            2:04.14   
26  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:05.74   
27  Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            2:07.30   
28  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            2:07.44   
29  Hanna Haggård  2007  Mariestads Simsällskap            2:08.51   
30  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            2:09.37   
31  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            2:09.99   
32  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            2:10.73   
33  Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            2:10.77   
34  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            2:10.86   
35  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:11.92   
36  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            2:12.53   
37  Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians            2:12.79   
38  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            2:13.48   
39  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            2:14.69   
40  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            2:16.12   
41  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            2:17.48   
42  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:18.20   
43  Siyana Velkova  2007  Simklubben Elfsborg            2:18.63   
44  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            2:19.87   
45  Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            2:19.92   
46  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            2:23.03   
47  Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            2:24.34   
48  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            2:26.19   
49  Olivia Ljungström  2008  Simklubben Alingsås            2:31.68   
50  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            2:34.47   
51  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            2:35.86   
52  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            2:37.76   
53  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            2:56.14   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            DNS   
Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Emilia Svensson  2008  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Bröstsim Po 11år o y, Finaler 
Sponsor: Daloc 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            1:45.30   
William Bogensberger  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            1:46.34   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            1:46.93   
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            1:47.98   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:48.61   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            1:52.55   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:52.92   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            1:53.56   
Max Schimmel  2009  Skövde Simsällskap            1:53.61   
10  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:56.76   
11  Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            1:57.63   
12  Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            1:58.49   
13  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            1:58.73   
14  Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            1:59.83   
15  Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            2:00.34   
16  Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            2:01.09   
17  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:05.10   
18  Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            2:05.36   
19  Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            2:07.01   
20  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            2:08.56   
21  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            2:12.56   
22  Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            2:25.48   
23  Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            2:26.33   
24  Oscar Blom  2008  Mariestads Simsällskap            2:27.71   
25  Anton Martinsson  2010  Karlsborgs Simklubb            2:32.44   
26  Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap            2:33.24   
Joel Carlsson  2007  Simklubben Götene            DSQ   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Fl 14-15år, Finaler 
Sponsor: Metsä 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            59.88   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            1:02.52   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            1:03.52   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            1:05.06   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            1:06.19   
Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            1:06.29   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap            1:06.93   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            1:07.54   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            1:07.55   
10  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            1:08.04   
11  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:08.73   
12  Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            1:09.26   
13  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:09.79   
14  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            1:10.05   
15  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            1:10.66   
16  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            1:10.79   
17  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            1:11.64   
18  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians            1:11.72   
19  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            1:12.13   
20  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:12.16   
21  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            1:12.44   
22  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            1:13.83   
22  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:13.83   
24  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            1:13.87   
25  Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap            1:14.11   
26  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            1:14.33   
27  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            1:14.79   
28  Astrid Gunnarsson  2003  Nora Simsällskap            1:15.50   
29  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            1:15.60   
30  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            1:15.95   
31  Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening            1:16.05   
32  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            1:16.16   
33  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:16.18   
34  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            1:16.30   
35  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            1:16.88   
36  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            1:17.22   
37  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            1:17.54   
38  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            1:17.72   
39  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:17.83   
40  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            1:18.04   
41  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:18.15   
42  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:18.86   
43  Louise Lundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            1:19.78   
44  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:21.48   
45  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            1:22.46   
46  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap            1:24.09   
47  Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap            1:24.48   
48  Ebba Carlsson  2004  Nora Simsällskap            1:25.13   
49  Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            1:26.32   
50  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:27.07   
51  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            1:38.51   
52  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            1:54.86   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Po 14-15år, Finaler 
Sponsor: Svantes bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            59.10   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            59.28   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            1:04.72   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap            1:07.54   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            1:07.71   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:08.07   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            1:08.32   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap            1:08.43   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:08.54   
10  Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:09.02   
11  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:09.84   
12  Roques Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            1:09.95   
13  Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:09.97   
14  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            1:10.38   
15  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:10.42   
16  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            1:10.62   
17  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            1:11.73   
18  Albin Alami  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:11.96   
19  Maximilian Nyholm-Flatow  2003  Simklubben Elfsborg            1:13.72   
20  Mårten Emilsson  2004  Nora Simsällskap            1:15.88   
21  Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap            1:17.40   
22  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            1:17.89   
23  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            1:19.67   
24  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb            1:19.80   
25  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap            1:25.34   
26  Robin Lundahl  2004  Åmåls Simsällskap            1:27.34   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Fl 16år oä, Finaler 
Sponsor: DS Smith 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening            1:09.34   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap            1:09.49   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            1:10.91   
Stella Donning  2002  Ålands Simförening            1:19.97   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:22.18   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            1:24.02   
Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:24.05   
Ellen Melin  2002  Ålands Simförening            1:45.85   
Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            DNF   
                     
 
Gren 36, 100m Fjärilsim Po 16år oä, Finaler 
Sponsor: Vänerenergi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:05.25   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            1:05.31   
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            1:09.23   
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:11.25   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            1:11.77   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:15.92   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            1:32.12   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Fl 12-13 år, Finaler 
Sponsor: Swedbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            30.53   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            30.61   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            31.55   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            31.87   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            31.89   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            32.03   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            32.16   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            32.25   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            32.43   
10  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            32.44   
11  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.47   
12  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.70   
13  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            32.72   
14  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            32.74   
15  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            33.03   
16  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            33.22   
17  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            33.23   
18  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            33.35   
19  Alma Wallin  2005  Skövde Simsällskap            33.40   
20  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            33.45   
21  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            33.46   
22  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            33.51   
23  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            33.59   
24  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            33.66   
25  Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            33.70   
26  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            33.88   
27  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            34.00   
28  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.16   
29  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            34.50   
30  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            34.52   
31  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            34.61   
32  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.65   
33  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.67   
34  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            34.88   
35  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.91   
36  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            35.08   
37  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            35.17   
38  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.40   
39  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.47   
40  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            35.50   
41  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.54   
42  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            35.56   
43